I Love Leba powstała jako hołd złożony Łebie i regionowi Pomorza. W niebanalny sposób za pomocą obrazków promuje to co w tym miejscu najlepsze - unikalną kulturę, ludzi i przyrodę.

Pomysł na projekt powstał w mojej głowie w lutym 2017 roku, ale tak na prawdę pierwsze myśli o promocji Łeby w kreatywny sposób pojawiły się dużo dużo wcześniej.

Po kilku latach podróżowania i obserwacji świata wewnątrz mnie zaczęły kiełkować pomysły, które w późniejszym czasie doprowadziły do powstania ideii przyświecającej I Love Leba.

Żyjemy w coraz bardziej zglobalizowanym świecie. Życie w Londynie nie różni się wiele od tego w Bangkoku. Czas biegnie podobnie w małym nadbałtyckim miasteczku jak i w laotańskim mieście nad Mekongiem.

Dlatego tak ważne jest docenienie tego co bezpośrednio wokół nas. Wyszukiwanie wartości, które nas wyróżniają i tworzenie z tego czegoś nowego.

Podróże nauczyły mnie wiele o sobie i moich korzeniach. Otworzyły mi oczy na globalne problemy i zwykłą radość z małych rzeczy. To właśnie chcę przekazać w moich pracach, dzielić się tym co umiem i jednocześnie pokazać to skąd jestem. Podkreślanie walorów naszego regionu jest ważne nie tylko z perspektywy turystyki, ale osobiście dla nas samych. To nasz tożsamość, która nie zginie póki jesteśmy jej świadomi i z niej dumni.

Również dzięki Waszym głosom postanowiłam pójść krok dalej, znaleźć sposób na to by dzielić się moim spostrzeżeniami z innymi.

Już niebawem ruszy sklep z łebskimi pamiątkami.

Produkty dostępne na I Love Leba to pochwała właśnie tej naszej tożsamości. Dzielenie się nią nie tylko między nami, ale również z tym, którzy związani są z Łebą również w inny sposób. Czasem poważnie, czasem z przymrużeniem oka. Pamiątki I Love Leba to odpowiedź na zalewającą nas fale chińskiej tandety i niskiej jakości produktów. To spsób na powiedzenie: Łeba jest super!

(...) ważne jest docenienie tego co bezpośrednio wokół nas. Wyszukiwanie wartości, które nas wyróżniają i tworzenie z tego czegoś nowego.

O autorce projektu

Jestem grafikiem i ilustratore z 10-letnim doświadczeniem. Łebianką z pochodzenia, obywatelem świata z pasji.

Swoje dzieciństwo spędziłam w Łebie. W wieku 14 lat pierwszy raz wyjechałam z domu rodzinnego i powędrowałam do Gdyni, gdzie uczyłam się fotografii w renomowanym Liceum Sztuk Plastycznych.

To był początek mojej drogi. Później moje nogi zawiodły mnie jeszcze dalej. Najpierw był Toruń, później Poznań. Na tym się nie skończyło. Londny, Niemcy, Tajlandia, Laos, Portugalia...

Obecnie podróżuje, ale zawsze wracam.

Łeba to nie tylko moje miasto rodzinne. To coś co pozostaje ze mną gdziekolwiek jestem.

Magda Horanin